Zgrupowania w Sharnitz i Zermatt

Zgrupowania w Sharnitz i Zermatt
26 Sie

Sporo minęło od aktualizacji na stronie, ale czas między sezonami to dla mnie przede wszystkim odpoczynek od snowboardu. Jednak na początku sierpnia odbyło się zgrupowanie w Krakowie, a później start treningowy pełną gębą, czyli odwiedziny w Banger Park w Sharnitz, a później pierwszy śnieg w sezonie – Zemratt Snowpark! Na szczęście znalazłem chwilę, by podzielić się z Wami wrażeniami.

Tak, jak wspominałem najpierw udaliśmy się z Kadrą do Austrii do otwartego parku freestyle, gdzie znajduje się duża hopa z lądowaniem na poduchę oraz trampoliny do szlifowania swoich trików. Nie była to moja pierwsza wizyta w Banger Parku, dlatego trening na miejscu jest dla mnie co raz lepszą rozgrzewką przed śniegiem. Można zadbać o rozciąganie, szlifowanie stylu oraz niejednokrotnie podjąć próbę nowych trików, które wcześniej ciężko było wykonać od razu na śniegu.


(foto: Banger Park)

Choć bywało, że sezon na śniegu zaczynałem już wcześniej, to chyba po raz pierwszy w mojej karierze wypaliło na tak wysokim poziomie. Oczywiście nie udało by mi się to gdyby nie fakt, iż należę do Kadry Narodowej Polski. W każdym razie, już 16 sierpnia mogłem w końcu wrócić na śnieg i zrobić „od strzała” kilka ciekawych trików.

Muszę przyznać, że rozpoczęte w czerwcu treningi z trenerem personalnym i trenerem od akrobatyki oraz wcześniej wspomniane skoki na poduchę, poskutkowały chyba najlepszym rozpoczęciem sezonu w moim wykonaniu. Myślę, że mój trener – Tomek TYLAS Tylka jest zadowolony ze swojego podopiecznego 🙂 Plan treningowy udało się zrealizować w pełni, czego efektem były mocne triki na największej skoczni – double frontflip i zupełnie nowy dla mnie double backflip.


(foto: Marcin Bocian)


(foto: Marcin Bocian)

Sezon rozpocząłem zatem na dobre. Teraz celem jest Puchar Świata Big Air we włoskiej Modenie (3.11.2018), ale wcześniej między innymi wyjazd do Hintertux.

2 thoughts on “Zgrupowania w Sharnitz i Zermatt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × three =