SNOWBOARDOWE MISTRZOSTWA POLSKI BIG AIR & SLOPESTYLE

19 Mar

Snowboardowe Mistrzostwa Polski 2018 już za nami i w końcu mogę na spokojnie napisać parę zdań. Przede wszystkim o miejscach, które udało mi się zdobyć – jestem bowiem Mistrzem Polski w konkurencjach Big Air i slopestyle. Ale nie tylko o tym. Jak udało się wygrać złoto? Jak było na zawodach? O tym krótko we wpisie.

MP miały miejsce 15 i 16 marca w Białce Tatrzańskiej, w znanym mi ośrodku i snowparku. Czas nie pozwolił żeby wcześniej przygotować się na miejscu, ale to jednak nie miało w sumie znaczenia, bo w dzień zawodów panowały trudne warunki – lądowanie było bardzo miękkie, co wbrew pozorom jest niezwykle niebezpieczne i łatwo wtedy o kontuzję. Sezon ciągle trwa więc trzeba było uważać.

Organizatorzy zrobili co mogli, by każdy ze startujących miał takie same warunki więc rywalizacja przebiegała zgodnie z planem. Pierwszego dnia miałem prosty cel – obronić tytuł Big Air. Szkoda, że nie wszyscy zawodnicy dotarli, bo byłoby ciekawiej, ale i tak walka z moim kolegą z kadry, Jankiem Jaronimem i innymi startującymi była zawzięta. Przez eliminacje przeszedłem jako pierwszy i wykonując jeden z moich ulubionych trików – fs 1080 – obroniłem w finałe zdobyty kilka lat temu tytuł.

Następnego dnia było slopestyle, które przyswoiło mi nieco więcej adrenaliny. Eliminacje wygrał Janek i musiałem go gonić w finale. Na szczęście dla mnie zrobiłem swój wymyślony przejazd bezbłędnie i z notą powyżej 90 punktów zdobyłem drugie złoto na tegorocznych Mistrzostwach Polski w snowboardzie.

Imprezę uważam więc za bardzo udaną, ale jak pisałem na profilu – to jeszcze nie koniec sezonu. Lekki odpoczynek, regeneracja i wiosenne przebieżki, a już niedługo Puchar Europy w Szwajcarii.

One thought on “SNOWBOARDOWE MISTRZOSTWA POLSKI BIG AIR & SLOPESTYLE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *